This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Seiko Instruments SLP-2RL White Self-adhesive printer label
In Stock
123 available
- White address labels
- 130 Labels per roll
SKU #: 42100607
EAN #: 5053785311439
UNSPSC #: 55121612
| SKU | 42100607 |
|---|---|
| EAN | 5053785311439 |
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 8.9 cm |
| Label height | 2.8 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 2 |
| Labels per roll | 130 pc(s) |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Get more value with this 2-pack of white address labels (260 labels total).
| Features | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 8.9 cm |
| Label height | 2.8 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 2 |
| Labels per roll | 130 pc(s) |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Seiko Instruments SLP-2RL White Self-a...
Login for pricing
|
Recommended
Dymo 99017/S0722460 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Popular
Avery Removable labels, Laser, removab...
Login for pricing
|
Bestseller
Dymo 11355/S0722550 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Avery CD Labels Super Size, 117 mm for...
Login for pricing
|
Avery L4730REV-25 printer label White...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
42100607
|
S0722460
|
L4743REV-25
|
S0722550
|
L7676-25
|
L4730REV-25
|
| Manufacturer |
Seiko Instruments
|
DYMO
|
Avery
|
DYMO
|
Avery
|
Avery
|








