This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Q-CONNECT Spiral Notepad A4, PP cover, grids, 4-holes – Blue
In Stock
36 available
- Spiral Notepad A4
- PP cover
- grey grids 5x5mm and pink margin
- 4-holes
- microperforations - Blue
SKU #: KF10031
EAN #: 5027825920479
UNSPSC #: 14111514
| SKU | KF10031 |
|---|---|
| EAN | 5027825920479 |
| Manufacturer | Q-CONNECT |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Target audience | Universal |
| Country of origin | Spain |
| Spiral type | Single |
| Spiral colour | Metallic |
| Rounded edges | Yes |
| Cover material | Polypropylene (PP) |
| Book cover type | Hardcover |
| Bookbinding type | Spiral binding |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Squared paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 80 sheets |
| Media weight | 70 g/m² |
| Product colour | Blue |
| Certification | FSC |
| Technical details | |
| Target audience | Universal |
| Country of origin | Spain |
| Spiral type | Single |
| Spiral colour | Metallic |
| Rounded edges | Yes |
| Cover material | Polypropylene (PP) |
| Book cover type | Hardcover |
| Bookbinding type | Spiral binding |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Squared paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 80 sheets |
| Media weight | 70 g/m² |
| Product colour | Blue |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 300 mm |
| Width | 230 mm |
| Weight | 500 g |
| Height | 10 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Certification | FSC |
| Other features | |
| Country of origin | Spain |
Q-Connect A4 Spiral Bound Notepad with coloured PP cover, the sheets have micro-perforations for easy removal of sheets. Pre-punched with 4 holes for easy filing. Each pad contains 80 sheets of quality White wove paper and has rounded corners, gridded feint and pink margin. cover colour= Blue
| Features | |
|---|---|
| Target audience | Universal |
| Country of origin | Spain |
| Spiral type | Single |
| Spiral colour | Metallic |
| Rounded edges | Yes |
| Cover material | Polypropylene (PP) |
| Book cover type | Hardcover |
| Bookbinding type | Spiral binding |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Squared paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 80 sheets |
| Media weight | 70 g/m² |
| Product colour | Blue |
| Certification | FSC |
| Technical details | |
| Target audience | Universal |
| Country of origin | Spain |
| Spiral type | Single |
| Spiral colour | Metallic |
| Rounded edges | Yes |
| Cover material | Polypropylene (PP) |
| Book cover type | Hardcover |
| Bookbinding type | Spiral binding |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Squared paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 80 sheets |
| Media weight | 70 g/m² |
| Product colour | Blue |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 300 mm |
| Width | 230 mm |
| Weight | 500 g |
| Height | 10 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Certification | FSC |
| Other features | |
| Country of origin | Spain |
You may also be interested in
| Product |
Q-CONNECT Spiral Notepad A4, PP cover,...
Login for pricing
|
New
Elba 100105331 writing notebook A4 180...
Login for pricing
|
Hot Product
Post-It 566 writing notebook 20 sheets...
Login for pricing
|
Popular
Elba Oxford writing notebook Multicolo...
Login for pricing
|
Recommended
Elba 100101918 writing notebook Blue,...
Login for pricing
|
Bestseller
Elba 100102931 writing notebook A4 90...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KF10031
|
100105331
|
566
|
100101300
|
100101918
|
100102931
|
| Manufacturer |
Q-CONNECT
|
Elba
|
Post-It
|
Elba
|
Elba
|
Elba
|
| Product colour |
Blue
|
Multicolour
|
White
|
Multicolour
|
N/A
|
Black
|
| Coloration |
Monochromatic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





