Lenovo 40AK0065WW mobile device charger Laptop Black DC Auto
Login for pricing
In Stock
449 available
  • 65W USB-C DC Adapter
  • Black
Add to Compare
SKU #: 40AK0065WW
EAN #: 0192076259489
UNSPSC #: 39121006
More Information
Charger type Auto
SKU 40AK0065WW
EAN 0192076259489
Manufacturer Lenovo
Availability In Stock
Performance
Charger typeAuto
Charger compatibilityLaptop
Power source typeDC
CompatibilityThinkPad L480
Design
Product colourBlack
Power
Power supply65 W
Technical details
Charger compatibilityLaptop
Power source typeDC
CompatibilityThinkPad L480
Charging connectorYes
Connector(s)USB C
Harmonized System (HS) code85044095
Ports & interfaces
Connector(s)USB C
Weight & dimensions
Weight140 g
Colour
Product colourBlack
Logistics data
Other features
Charging connectorYes
Power up your notebook when and where you need it. Equipped with a USB-C plug, this versatile adapter provides 12V DC power for vehicle use and 15V DC power when you’re in the air.
Performance
Design
Power
Power supply65 W
Technical details
Ports & interfaces
Weight & dimensions
Weight140 g
Colour
Logistics data
Other features
You may also be interested in
Compare Products
Product Lenovo 40AK0065WW mobile device charger Laptop Black DC Auto
Bestseller
Lenovo 40AK0065WW mobile device charge... Login for pricing
StarTech.com 7-Port USB Charging Station with 5x 1A Ports and 2x 2A Ports StarTech.com 7-Port USB Charging Stati... Login for pricing
Lindy 4 Port USB Type C and A Smart Charger with Power Delivery, 72W