SKU #: TD1170-BK-90
EAN #: 5711045665745
UNSPSC #: 43211701
More Information
Bluetooth No
Product colour Black
Working distance 150 mm
SKU TD1170-BK-90
EAN 5711045665745
Manufacturer Datalogic
Availability In Stock
Scanning
Yaw reading angle-70 - 70°
Working distance15 cm
Wavelength640 nm
Tilt reading angle-45 - 45°
Tilt angle range-45 - 45°
Pitch reading angle-65 - 65°
Ports & interfaces
BluetoothNo
Standard interfacesRS-232, Keyboard wedge
Performance
International Protection (IP) codeIP30
Product colourBlack
CertificationRoHS
BuzzerYes
Design
CertificationRoHS
Power
Power consumption100 mA
Input voltage5 V
Weight & dimensions
Weight153 g
Technical details
Dimensions (WxDxH)104 x 67 x 170 mm
BuzzerYes
Harmonized System (HS) code84716070
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-40 - 70 °C
Operating temperature (T-T)0 - 50 °C
Operating relative humidity (H-H)5 - 95%
Logistics data
Other features