This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Avery YR1226 self-adhesive label Yellow 1500 pc(s)
In Stock
14 available
- Retail Supplies
SKU #: YR1226
EAN #: 5027880412261
UNSPSC #: 55121606
| SKU | YR1226 |
|---|---|
| EAN | 5027880412261 |
| Manufacturer | Avery |
| Availability | In Stock |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Yellow |
| Technical details | |
| Material | Paper |
| Format | Roll |
| Product colour | Yellow |
| Material | |
| Material | Paper |
| Features | |
|---|---|
| Material | Paper |
| Format | Roll |
| Product colour | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Width | 26 mm |
| Height | 16 mm |
| Packaging data | |
| Labels per pack | 1500 pc(s) |
Quality self adhesive labels. Suitable for the Avery 1/8 and 1/6 hand labellers. 12mmx26mm, 1500 labels per roll. Each box contains a free ink roller. Yellow peelable pack 10, 10 rolls per pack.
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Yellow |
| Technical details | |
| Material | Paper |
| Format | Roll |
| Product colour | Yellow |
| Material | |
| Material | Paper |
| Features | |
|---|---|
| Material | Paper |
| Format | Roll |
| Product colour | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Width | 26 mm |
| Height | 16 mm |
| Packaging data | |
| Labels per pack | 1500 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Avery YR1226 self-adhesive label Yello...
Login for pricing
|
Bestseller
Avery L7656-100 self-adhesive label Wh...
Login for pricing
|
Hot Product
Avery QuickPEEL self-adhesive label Wh...
Login for pricing
|
New
Avery QuickPEEL self-adhesive label Wh...
Login for pricing
|
Recommended
Avery QuickPEEL self-adhesive label Wh...
Login for pricing
|
Avery QuickPEEL self-adhesive label Wh...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
YR1226
|
L7656-100
|
LR7165-100
|
LR7162-100
|
LR7168-100
|
LR7167-100
|
| Manufacturer |
Avery
|
Avery
|
Avery
|
Avery
|
Avery
|
Avery
|






