This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Origin Storage Smart Sleeve 13-14in - Black
xOut of Stock
Contact your account manager
- Smart Sleeve 13-14in - Black
SKU #: OSSL14
EAN #: 5059902055699
UNSPSC #: 43211619
| Brand compatibility | Any brand |
|---|---|
| Maximum screen size | 14 " |
| Material | Neoprene |
| Case type | Sleeve case |
| SKU | OSSL14 |
| EAN | 5059902055699 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Material | Neoprene |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Material | Neoprene |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Material | Neoprene |
| Case type | Sleeve case |
| Warranty period | 1 year(s) |
Smart Sleeve 13-14in - Black
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Material | Neoprene |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Material | Neoprene |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Material | Neoprene |
| Case type | Sleeve case |
| Warranty period | 1 year(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Origin Storage Smart Sleeve 13-14in -...
Login for pricing
|
DICOTA Eco Slim Case BASE 35.8 cm (14....
Login for pricing
|
DICOTA D32077-RPET laptop case 29.5 cm...
Login for pricing
|
Bestseller
Manhattan London Laptop Bag 15.6"...
Login for pricing
|
Popular
Belkin B2B081-C00 notebook case 27.9 c...
Login for pricing
|
Recommended
Manhattan London Laptop Bag 14.1"...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
OSSL14
|
D31305-RPET
|
D32077-RPET
|
438889
|
B2B081-C00
|
439893
|
| Manufacturer |
Origin Storage
|
Dicota
|
Dicota
|
Manhattan
|
Belkin
|
Manhattan
|
| Material |
Neoprene
|
Polyester
|
N/A
|
Polyester
|
Fleece
|
N/A
|
| Maximum screen size |
13" to 14"
|
14" to 15"
|
11" to 12"
|
15" to 16"
|
10" to 11"
|
14" to 15"
|
| Brand compatibility |
Any brand
|
Any brand
|
Universal
|
Any brand
|
Universal
|
Any brand
|
| Case type |
Sleeve case
|
Briefcase
|
Sleeve case
|
Briefcase
|
Sleeve case
|
Messenger case
|
| Product main colour |
Black
|
Grey
|
Black
|
N/A
|
Black
|
N/A
|





