This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Nvidia MFA7U10-H003 InfiniBand/fibre optic cable 3 m QSFP 2x QSFP56 Blue
xOut of Stock
Contact your account manager
- AOC splitter
- IB twin port HDR
- 400Gb/s to 2x200Gb/s
- OSFP to 2xQSFP56
- 3m
SKU #: 980-9I41X-00H003
EAN #: 7290110490065
UNSPSC #: 26121607
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | 980-9I41X-00H003 |
| EAN | 7290110490065 |
| Manufacturer | Nvidia |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | 2x QSFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Product colour | Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | 2x QSFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | 2x QSFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Product colour | Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | 2x QSFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |