This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Nvidia MCP7Y50-N001-FLT InfiniBand/fibre optic cable 1 m OSFP 4xOSFP Black
xOut of Stock
Contact your account manager
- Passive copper splitter cable
- IB twin port NDR 800Gb/s to 4x200Gb/s
- OSFP to 4xOSFP
- 1m
- flat top
SKU #: 980-9I75F-00N001
EAN #: 7290110493189
UNSPSC #: 26121607
| SKU | 980-9I75F-00N001 |
|---|---|
| EAN | 7290110493189 |
| Manufacturer | Nvidia |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | 4xOSFP |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | 4xOSFP |
| Cable length | 1 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
| Features | |
|---|---|
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | 4xOSFP |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | 4xOSFP |
| Cable length | 1 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |