SKU #: MGC44ZM/A
EAN #: 0195950648072
UNSPSC #: 43211511
More Information
SKU MGC44ZM/A
EAN 0195950648072
Manufacturer Apple
Availability In Stock
Features
Compatible device typeSmartwatch
Product typeBand
Product colourGrey
Brand compatibilityApple
MaterialAluminium, Fluoroelastomer
Colour nameVeiled Grey
CompatibilityApple Watch: 44mm, 45mm, 46mm, 49mm
LightweightYes
Band sizeS/M
Weight & dimensions
Width46 mm
Package width76 mm
Package depth237 mm
Package height12.5 mm
Package weight74 g
Wrist size range140 - 190 mm
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Features
Product typeBand
Product colourGrey
Brand compatibilityApple
Colour nameVeiled Grey
LightweightYes
Band sizeS/M
Weight & dimensions
Width46 mm
Package width76 mm
Package depth237 mm
Package height12.5 mm
Package weight74 g
Wrist size range140 - 190 mm
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Apple 45mm Midnight Sport Band - S/M Apple 45mm Midnight Sport Band - S/M Login for pricing
Apple 45mm Storm Blue Sport Band - S/M Apple 45mm Storm Blue Sport Band - S/M Login for pricing
Out of stock
Apple 41mm Sequoia/Orange Nike Sport Loop Apple 41mm Sequoia/Orange Nike Sport L... Login for pricing
Apple 45mm Magic Ember Nike Sport Band - M/L
Bestseller
Apple 45mm Magic Ember Nike Sport Band... Login for pricing
Apple 41mm Winter Blue Sport Loop
Hot Product
Apple 41mm Winter Blue Sport Loop Login for pricing