This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Samsung EF-US948CTEGWW mobile phone screen/back protector Anti-glare screen protector 1 pc(s)
xOut of Stock
Contact your account manager
- Galaxy S26 Ultra Anti-Reflecting Film
SKU #: EF-US948CTEGWW
EAN #: 8806097880059
UNSPSC #: 43191637
| SKU | EF-US948CTEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806097880059 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Anti-reflective | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S26 Ultra |
| Product colour | Transparent |
| Package type | Hanging box |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Features | |
| Protector type | Anti-glare screen protector |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Rounded edges | Yes |
| Frame type | Frameless |
| Anti-reflective | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S26 Ultra |
| Product colour | Transparent |
| Performance | |
|---|---|
| Rounded edges | Yes |
| Frame type | Frameless |
| Anti-reflective | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Product colour | Transparent |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Hanging box |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
Clear, anti-reflective visibility in any light
The Anti-reflecting Film reduces glare and unwanted reflections to keep your Galaxy S26 Ultra's screen visible even in bright sunlight. Made with anti-fingerprint coating, the Anti-reflecting Film maintains smooth touch response and fingerprint recognition while helping prevent smudges. Its precise fit keeps your Galaxy S26 Ultra's screen looking clean and natural without affecting display clarity or color.
The Anti-reflecting Film reduces glare and unwanted reflections to keep your Galaxy S26 Ultra's screen visible even in bright sunlight. Made with anti-fingerprint coating, the Anti-reflecting Film maintains smooth touch response and fingerprint recognition while helping prevent smudges. Its precise fit keeps your Galaxy S26 Ultra's screen looking clean and natural without affecting display clarity or color.
| Technical details | |
|---|---|
| Anti-reflective | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S26 Ultra |
| Product colour | Transparent |
| Package type | Hanging box |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Features | |
| Protector type | Anti-glare screen protector |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Rounded edges | Yes |
| Frame type | Frameless |
| Anti-reflective | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S26 Ultra |
| Product colour | Transparent |
| Performance | |
|---|---|
| Rounded edges | Yes |
| Frame type | Frameless |
| Anti-reflective | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Product colour | Transparent |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Hanging box |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
You may also be interested in
| Product |
Samsung EF-US948CTEGWW mobile phone sc...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox Premium Pro Glass Privacy Gua...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox Premium Pro Glass Privacy Gua...
Login for pricing
|
Recommended
DICOTA D70925 mobile phone screen/back...
Login for pricing
|
DICOTA D70934 mobile phone screen/back...
Login for pricing
|
DICOTA D70928 mobile phone screen/back...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EF-US948CTEGWW
|
77-94018
|
77-96224
|
D70925
|
D70934
|
D70928
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Otterbox
|
Otterbox
|
Dicota
|
Dicota
|
Dicota
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|




