This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Samsung EF-QA576CTEGWW mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Transparent
xOut of Stock
Contact your account manager
- Samsung EF-QA576CTEGWW
- Cover
- Samsung
- Galaxy A57 5G
- 17 cm (6.7")
SKU #: EF-QA576CTEGWW
EAN #: 8806099037727
- Transparent case with scratch-resistant coating an anti-yellowing coating
| SKU | EF-QA576CTEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806099037727 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Packaging content | Galaxy A57 5G Clear Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A57 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A57 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 79.6 mm |
| Height | 163.1 mm |
| Depth | 10.7 mm |
| Weight | 18 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A57 5G Clear Case, QSG |
Samsung EF-QA576CTEGWW. Case type: Cover, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy A57 5G, Maximum screen size: 17 cm (6.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Transparent
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Packaging content | Galaxy A57 5G Clear Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A57 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A57 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 79.6 mm |
| Height | 163.1 mm |
| Depth | 10.7 mm |
| Weight | 18 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A57 5G Clear Case, QSG |