This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Samsung EF-PA376CJEGWW mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Light grey
xOut of Stock
Contact your account manager
- Samsung EF-PA376CJEGWW
- Cover
- Samsung
- Galaxy A37 5G
- 17 cm (6.7")
SKU #: EF-PA376CJEGWW
EAN #: 8806099037895
- Soft touch silicone Case that fits super close to your phone to keep it sleek and streamlined
| SKU | EF-PA376CJEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806099037895 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Silicone Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Light grey |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Drop proof |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Light grey |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Drop proof |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 82.8 mm |
| Height | 167.5 mm |
| Depth | 11.7 mm |
| Weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Silicone Case, QSG |
Samsung EF-PA376CJEGWW. Case type: Cover, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy A37 5G, Maximum screen size: 17 cm (6.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Light grey
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Silicone Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Light grey |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Drop proof |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Light grey |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Drop proof |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 82.8 mm |
| Height | 167.5 mm |
| Depth | 11.7 mm |
| Weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Silicone Case, QSG |