This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Samsung EF-OA376TBEGWW mobile phone case 17 cm (6.7") Wallet case Black
xOut of Stock
Contact your account manager
- Samsung EF-OA376TBEGWW
- Wallet case
- Samsung
- Galaxy A37 5G
- 17 cm (6.7")
SKU #: EF-OA376TBEGWW
EAN #: 8806099038052
- TPU Rubber case with rear card slot for one card
| SKU | EF-OA376TBEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806099038052 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Wallet case |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Card Slot Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Wallet case |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 81.1 mm |
| Height | 164.7 mm |
| Depth | 11.2 mm |
| Weight | 28 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Card Slot Case, QSG |
Samsung EF-OA376TBEGWW. Case type: Wallet case, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy A37 5G, Maximum screen size: 17 cm (6.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Black
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Wallet case |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Card Slot Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Wallet case |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 81.1 mm |
| Height | 164.7 mm |
| Depth | 11.2 mm |
| Weight | 28 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Card Slot Case, QSG |