This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Samsung EF-ES948CVEGWW mobile phone case 17.5 cm (6.9") Skin case Purple
xOut of Stock
Contact your account manager
- Samsung EF-ES948CVEGWW
- Skin case
- Samsung
- Samsung S26
- 17.5 cm (6.9")
SKU #: EF-ES948CVEGWW
EAN #: 8806097887195
| SKU | EF-ES948CVEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806097887195 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Material | Silicone |
| Desktop stand | No |
| Washable | No |
| Technical details | |
| Case type | Skin case |
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Wireless charging | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Country of origin | South Korea |
| Product colour | Purple |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung S26 |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Protection features | Dirt resistant, Shockproof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Washable | No |
| Colour name | Gece Moru |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Signal word | Warning |
| Features | |
| Pattern | No pattern |
| Case type | Skin case |
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Wireless charging | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Country of origin | South Korea |
| Product colour | Purple |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung S26 |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Protection features | Dirt resistant, Shockproof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Washable | No |
| Colour name | Gece Moru |
| Built-in screen cover | No |
| Belt clip | No |
| Plant-based material | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| MagSafe compatible | Yes |
| Made with recycled materials | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screen protector | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Lanyard | No |
| Wrist strap included | No |
| Ring included | No |
| Stickers included | No |
| Pouch | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2 mm |
| Height | 150 mm |
| Depth | 7 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Packaging data | |
| Screen protector | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Belt clip | No |
| Lanyard | No |
| Wrist strap included | No |
| Ring included | No |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Country of origin | South Korea |
| Colour name | Gece Moru |
Samsung EF-ES948CVEGWW. Case type: Skin case, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Samsung S26, Maximum screen size: 17.5 cm (6.9"), Product colour: Purple
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Material | Silicone |
| Desktop stand | No |
| Washable | No |
| Technical details | |
| Case type | Skin case |
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Wireless charging | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Country of origin | South Korea |
| Product colour | Purple |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung S26 |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Protection features | Dirt resistant, Shockproof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Washable | No |
| Colour name | Gece Moru |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Signal word | Warning |
| Features | |
| Pattern | No pattern |
| Case type | Skin case |
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Wireless charging | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Country of origin | South Korea |
| Product colour | Purple |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung S26 |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Protection features | Dirt resistant, Shockproof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Washable | No |
| Colour name | Gece Moru |
| Built-in screen cover | No |
| Belt clip | No |
| Plant-based material | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| MagSafe compatible | Yes |
| Made with recycled materials | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screen protector | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Lanyard | No |
| Wrist strap included | No |
| Ring included | No |
| Stickers included | No |
| Pouch | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2 mm |
| Height | 150 mm |
| Depth | 7 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Packaging data | |
| Screen protector | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Belt clip | No |
| Lanyard | No |
| Wrist strap included | No |
| Ring included | No |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Country of origin | South Korea |
| Colour name | Gece Moru |
You may also be interested in
| Product |
Samsung EF-ES948CVEGWW mobile phone ca...
Login for pricing
|
Popular
Apple iPhone 15 Pro Max Silicone Case...
Login for pricing
|
Recommended
Apple iPhone 15 Pro Max Case with MagS...
Login for pricing
|
Hot Product
Apple iPhone 15 Plus Clear Case with M...
Login for pricing
|
Apple iPhone 15 Silicone Case with Mag...
Login for pricing
|
Bestseller
Apple iPhone 15 Clear Case with MagSafe
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EF-ES948CVEGWW
|
MT1M3ZM/A
|
MT233ZM/A
|
MXRL3ZM/A
|
MXPG3ZM/A
|
MXRK3ZM/A
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
| Material |
Silicone
|
Silicone
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
Polycarbonate (PC)
|
| Product colour |
Purple
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Taupe
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Skin case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





