This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Post-It Index self adhesive flags 50 sheets
In Stock
11 available
- Index 680-8 Ind 1 in x 1.7 in 25.4 mm x 43.2 mm 50/dispenser
SKU #: 680-8
EAN #: 0021200707575
UNSPSC #: 55121616
| SKU | 680-8 |
|---|---|
| EAN | 0021200707575 |
| Manufacturer | Post-It |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Purple |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Length | 43.2 mm |
| Packaging content | |
| Number of sheets per pad | 50 sheets |
| Number of pads per pack | 1 |
Use these index to mark important information in a textbook or document. Colorful index are easy to see, with space to write notes or headings. Index stick securely and remove cleanly. 50 purple index per dispenser.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Purple |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Length | 43.2 mm |
| Packaging content | |
| Number of sheets per pad | 50 sheets |
| Number of pads per pack | 1 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Post-It Index self adhesive flags 50 s...
Login for pricing
|
Hot Product
Post-It Flags, Assorted Bright Colors,...
Login for pricing
|
Bestseller
Post-It Flags, Primary Colors, 1/2 in...
Login for pricing
|
Popular
Post-It 684-ARR4 self adhesive flags
Login for pricing
|
New
3M 684-ARR1 self adhesive flags
Login for pricing
|
Post-It 7100234524 self adhesive flags...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
680-8
|
683-5CB
|
683-4
|
684ARR4
|
684-ARR1
|
7100234524
|
| Manufacturer |
Post-It
|
Post-It
|
Post-It
|
Post-It
|
Post-It
|
Post-It
|









