This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
DYMO 2223589 printer label White
In Stock
1 available
- DYMO 2223589
- White
- Paper
- Forest Stewardship Council (FSC)
- 5.4 cm
SKU #: 2223589
EAN #: 3026982235893
UNSPSC #: 55121612
- Authentic DYMO large return address labels provide clear, legible text for accurate delivery of packages
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible with DYMO LabelWriter 450 and 550 Series & 4XL/5XL label makers; Labels are made in Belgium
- Paper labels are FSC certified; packaging is made from mixed 80% recycled and FSC certified materials
| SKU | 2223589 |
|---|---|
| EAN | 3026982235893 |
| Manufacturer | DYMO |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Material | Paper |
| Product colour | White |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.4 cm |
| Label height | 2.5 cm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 500 pc(s) |
| Labels per pack | 12000 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 12000 pc(s) |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
DYMO 2223589. Product colour: White, Material: Paper. Sustainability certificates: Forest Stewardship Council (FSC). Label width: 5.4 cm, Label height: 2.5 cm. Labels per pack: 12000 pc(s), Labels per roll: 500 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Material | Paper |
| Product colour | White |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.4 cm |
| Label height | 2.5 cm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 500 pc(s) |
| Labels per pack | 12000 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 12000 pc(s) |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
You may also be interested in
| Product |
DYMO 2223589 printer label White
Login for pricing
|
Popular
Dymo 13187/S0722390 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Login for pricing
|
Recommended
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra Z-Ultimate 3000T White
Login for pricing
|
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2223589
|
S0722390
|
800264-605
|
800264-505
|
880243-012D
|
800264-105
|
| Manufacturer |
DYMO
|
DYMO
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|



