This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Dymo 2166659 DirectLabel-etikettes white 102mm x 210mm 1 x 140 pcs for Labelwriter 4 XL/ 5 XL
In Stock
4 available
- XL DHL shippinglabel 102 x 210 mm
SKU #: 2166659
EAN #: 3026981666599
UNSPSC #: 55121612
- Authentic DYMO labels provide clear, legible text for accurate delivery of packages or for visitor management
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible only with DYMO LabelWriter 5XL and 4XL label makers; Made in Belgium
| Colour | white |
|---|---|
| SKU | 2166659 |
| EAN | 3026981666599 |
| Manufacturer | DYMO |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Product colour | White |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 21 cm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 140 pc(s) |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Colour | |
| Product colour | White |
Dymo 2166659 XL DHL shippinglabel 102 x 210 mm
Compatible Printers: Dymo Labelwriter 4 XL, Dymo Labelwriter 5 XL
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Product colour | White |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 21 cm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 140 pc(s) |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Dymo 2166659 DirectLabel-etikettes whi...
Login for pricing
|
New
Avery White Heavy Duty Laser Labels
Login for pricing
|
Hot Product
Dymo 99015/S0722440 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Avery White Heavy Duty Laser Labels
Login for pricing
|
Popular
Avery White Heavy Duty Laser Labels
Login for pricing
|
Bestseller
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2166659
|
L7060-20
|
S0722440
|
L4778-20
|
L4774-20
|
S0722430
|
| Manufacturer |
DYMO
|
Avery
|
DYMO
|
Avery
|
Avery
|
DYMO
|





