This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
SKU #: 097N02466
EAN #: 0095205041576
UNSPSC #: 44103116
- Compatible With: Xerox® VersaLink® C415 Color Multifunction Printer
| Type | Hard disk drive |
|---|---|
| Device compatibility | Multifunctional |
| SKU | 097N02466 |
| EAN | 0095205041576 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Type | Hard disk drive |
| Product colour | Steel, Black |
| Certification | CE, UKCA |
| Country of origin | China |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 210.8 mm |
| Package depth | 289.6 mm |
| Package height | 165.1 mm |
| Package weight | 770 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Type | Hard disk drive |
| Product colour | Steel, Black |
| Certification | CE, UKCA |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
Purchase 500+GB Hard Disk for Xerox® VersaLink® C415 Color Multifunction Printer and expand workflow options for your Xerox equipment.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Type | Hard disk drive |
| Product colour | Steel, Black |
| Certification | CE, UKCA |
| Country of origin | China |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 210.8 mm |
| Package depth | 289.6 mm |
| Package height | 165.1 mm |
| Package weight | 770 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Type | Hard disk drive |
| Product colour | Steel, Black |
| Certification | CE, UKCA |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 500+ GB Hard Disk
Login for pricing
|
Hot Product
HP Color LaserJet 550 Sheet Paper Tray
Login for pricing
|
Xerox 550 Sheet Tray
Login for pricing
|
Bestseller
Xerox 550 sheet + 100 sheet Dual Tray
Login for pricing
|
Recommended
Xerox 550 Sheet Tray
Login for pricing
|
Popular
Xerox Printer Stand
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
097N02466
|
28N93A
|
097N02465
|
097N02468
|
097N02469
|
097S05244
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
| Type |
Hard disk drive
|
N/A
|
Tray
|
Tray
|
Tray
|
N/A
|
| Device compatibility |
Multifunctional
|
N/A
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
N/A
|





