This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
HP Universal Card Reader
xOut of Stock
Contact your account manager
- Universal Card Reader
SKU #: X3D03B
EAN #: 5715063742297
UNSPSC #: 44103116
| SKU | X3D03B |
|---|---|
| EAN | 5715063742297 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United States |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 76.6 mm |
| Depth | 51.2 mm |
| Height | 11.7 mm |
| Weight | 77 g |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 60101101 |
Transform imaging and printing practices for a more efficient and secure environment. HP Access Control Printing Solutions makes it easy to monitor and control imaging and printing costs, collect and track data by device and user, and modify user behavior to help lower expenses and eliminate unclaimed documents. Manage access to networked HP LaserJet printers, MFPs, and scanners to protect sensitive information. Ensure streamlined imaging and printing practices by confirming the right devices are being used for the right jobs, and help contribute to sustainability goals by reducing paper usage.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United States |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 76.6 mm |
| Depth | 51.2 mm |
| Height | 11.7 mm |
| Weight | 77 g |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 60101101 |