This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Kyocera 1T02ML0NL0/TK-1140 Toner black, 7.2K pages ISO/IEC 19798 for Kyocera FS 1035 MFP
In Stock
1 available
- TK-1140
- 7200 p
- black
SKU #: TK-1140
EAN #: 5711045338809
UNSPSC #: 44103103
| SKU | TK-1140 |
|---|---|
| EAN | 5711045338809 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 7200 pages |
| Compatibility | FS-1035MFP/DP, FS-1135MFP, ECOSYS M2035dn, ECOSYS M2535dn |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| OEM code | TK-1140 |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 10 mm |
| Package type | Box |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| OEM code | TK-1140 |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Compatibility | FS-1035MFP/DP, FS-1135MFP, ECOSYS M2035dn, ECOSYS M2535dn |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Kyocera, characterized by originality and high quality, constantly creates new value to facilitate human progress.
Kyocera pursues excellence while adhering to universal principles. We develop unique technologies and apply our vision to create valuable products that markets continually seek.
Kyocera pursues excellence while adhering to universal principles. We develop unique technologies and apply our vision to create valuable products that markets continually seek.
Compatible Printers: Kyocera FS-1135 MFP, Kyocera FS-1035 MFP, Kyocera ECOSYS M 2035 dn, Kyocera FS-1035 MFP DP, Kyocera ECOSYS M 2535 dn, Kyocera FS-1135 MFP DP
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 7200 pages |
| Compatibility | FS-1035MFP/DP, FS-1135MFP, ECOSYS M2035dn, ECOSYS M2535dn |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| OEM code | TK-1140 |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 10 mm |
| Package type | Box |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| OEM code | TK-1140 |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Compatibility | FS-1035MFP/DP, FS-1135MFP, ECOSYS M2035dn, ECOSYS M2535dn |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Kyocera 1T02ML0NL0/TK-1140 Toner black...
Login for pricing
|
HP Q5949A/49A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
Popular
HP Q7553A/53A Toner cartridge black, 3...
Login for pricing
|
Hot Product
HP Q2612A/12A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
New
HP CB436A/36A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
Bestseller
HP CE505A/05A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TK-1140
|
Q5949A
|
Q7553A
|
Q2612A
|
CB436A
|
CE505A
|
| Manufacturer |
KYOCERA
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Kyocera
|
HP
|
HP
|
N/A
|
HP
|
HP
|








