This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Brother LT-360CL printer/scanner spare part/accessory Tray 1 pc(s)
xOut of Stock
Contact your account manager
- The Brother LT-360CL Optional Paper Tray. Expand your printers maximum paper tray capacity by 520 sheets.
SKU #: LT360CL
EAN #: 4977766838207
UNSPSC #: 44103116
- 520 sheet capacity optional paper tray
- Designed to work as part of your Brother printer to expand your maximum paper capacity
- Protect your printer warranty by using Brother genuine supplies and accessories
- 100% EPS free packaging for easy recycling
| SKU | LT360CL |
|---|---|
| EAN | 4977766838207 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 520 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L8570CDW, MFC-L8970CDW |
| Type | Tray |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 489 mm |
| Package depth | 222 mm |
| Package height | 539 mm |
| Package weight | 4.33 kg |
| Technical details | |
| Maximum capacity | 520 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L8570CDW, MFC-L8970CDW |
| Type | Tray |
| Product colour | White |
This genuine Brother LT-360CL optional paper tray is designed to ensure you can print for longer by expanding the maximum paper tray capacity of your device by 520 sheets.The LT-360CL is compatible with a range of laser printers, using genuine Brother supplies and accessories will help you keep printing for longer without interruption.
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 520 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L8570CDW, MFC-L8970CDW |
| Type | Tray |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 489 mm |
| Package depth | 222 mm |
| Package height | 539 mm |
| Package weight | 4.33 kg |
| Technical details | |
| Maximum capacity | 520 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L8570CDW, MFC-L8970CDW |
| Type | Tray |
| Product colour | White |