This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Cisco PWR-IE170W-PC-AC power supply unit 170 W Black
xOut of Stock
Contact your account manager
- 170W AC to DC or High DC to DC power supply
SKU #: PWR-IE170W-PC-AC
UNSPSC #: 39121004
| SKU | PWR-IE170W-PC-AC |
|---|---|
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Power | |
|---|---|
| Total power | 170 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 1.25 A |
| Performance | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
AC 100-240V/2.3A 50-60Hz or DC 125-250V/2.1A.
| Power | |
|---|---|
| Total power | 170 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 1.25 A |
| Performance | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |