This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Elo Touch Solutions E118851 mobile device charger Tablet Black AC Indoor
xOut of Stock
Contact your account manager
- Elo Pay M100 Single Unit Device Charger
- 293.66 x 96.48 x 77.98 mm
- 610 g
SKU #: E118851
EAN #: 0843173156293
UNSPSC #: 39121006
| SKU | E118851 |
|---|---|
| EAN | 0843173156293 |
| Manufacturer | Elo Touch Solutions |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Elo Pay M100 |
| Wireless charging | No |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Elo Pay M100 |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), UL, cUL, CB, CE |
| Weight & dimensions | |
| Width | 293.7 mm |
| Depth | 96.5 mm |
| Height | 78 mm |
| Weight | 610 g |
| Package width | 318 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 750 g |
| Packaging data | |
| Package width | 318 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 750 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), UL, cUL, CB, CE |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Compatibility | Elo Pay M100 |
Single Slot Charging Cradle, incl.: spacer for devices without rugged boot, power supply and power cord (NA, UK, EU), fits for: Elo Pay M100
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Elo Pay M100 |
| Wireless charging | No |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Elo Pay M100 |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), UL, cUL, CB, CE |
| Weight & dimensions | |
| Width | 293.7 mm |
| Depth | 96.5 mm |
| Height | 78 mm |
| Weight | 610 g |
| Package width | 318 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 750 g |
| Packaging data | |
| Package width | 318 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 750 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), UL, cUL, CB, CE |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Compatibility | Elo Pay M100 |