This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Varta Longlife Single-use battery AA Alkaline
In Stock
174 available
- Varta Longlife
- Single-use battery
- AA
- Alkaline
- 1.5 V
SKU #: 4906121134
EAN #: 4008496129904
UNSPSC #: 26111702
| SKU | 4906121134 |
|---|---|
| EAN | 4008496129904 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 50.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Weight | 23.8 g |
| Package width | 88 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 58 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 88 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 58 mm |
| Features | |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Package weight | 560 kg |
| Battery type | Single-use battery |
Varta Longlife. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): AA, Battery technology: Alkaline. Height: 50.5 mm, Diameter: 1.05 cm, Weight: 23.8 g. Package width: 88 mm, Package depth: 58 mm, Package height: 58 mm. Package weight: 560 kg
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 50.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Weight | 23.8 g |
| Package width | 88 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 58 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 88 mm |
| Package depth | 58 mm |
| Package height | 58 mm |
| Features | |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Package weight | 560 kg |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta Longlife Single-use battery AA A...
Login for pricing
|
Recommended
Energizer Industrial Single-use batter...
Login for pricing
|
Hot Product
Q-CONNECT KF10848 household battery
Login for pricing
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
Login for pricing
|
New
Duracell Rechargeable Plus AAA Recharg...
Login for pricing
|
Popular
Duracell Rechargeable Plus AA Recharge...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4906121134
|
636107
|
KF10848
|
KF10849
|
81364750
|
81367177
|
| Manufacturer |
Varta
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Duracell
|
Duracell
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
N/A
|
N/A
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery size(s) |
AA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





