This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Panasonic CF-VCB331W battery charger Tablet battery
xOut of Stock
Contact your account manager
- 4-bay Battery Charger
SKU #: CF-VCB331W
EAN #: 5025232974269
UNSPSC #: 26111704
| SKU | CF-VCB331W |
|---|---|
| EAN | 5025232974269 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Tablet battery |
| Compatible products | TOUGHBOOK 33 |
| Number of batteries supported | 4 |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output voltage | 15.6 V |
| Output current | 7.05 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 192 mm |
| Depth | 169 mm |
| Height | 84 mm |
| Weight | 700 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| Compatible products | TOUGHBOOK 33 |
| Number of batteries supported | 4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Key features
The 4-bay Battery Charger is designed for compatibility with TOUGHBOOK 33.
The 4-bay Battery Charger is designed for compatibility with TOUGHBOOK 33.
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Tablet battery |
| Compatible products | TOUGHBOOK 33 |
| Number of batteries supported | 4 |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output voltage | 15.6 V |
| Output current | 7.05 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 192 mm |
| Depth | 169 mm |
| Height | 84 mm |
| Weight | 700 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| Compatible products | TOUGHBOOK 33 |
| Number of batteries supported | 4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |