This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Elo Touch Solutions M51 4 Unit Battery Charger
xOut of Stock
Contact your account manager
- M51 4 Unit Battery Charger
- Black
SKU #: E526745
EAN #: 0843173152127
UNSPSC #: 26111704
| SKU | E526745 |
|---|---|
| EAN | 0843173152127 |
| Manufacturer | Elo Touch Solutions |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Handheld mobile computer battery |
| Compatible products | Elo M51 Batteries |
| Number of batteries supported | 4 |
| Brand compatibility | Elo Touch Solutions |
| Certification | UL, FCC (US) - Class B cUL, IC (Canada) CB (International safety) CE (Europe) - Class B |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Batteries included | No |
| Certificates | |
| Certification | UL, FCC (US) - Class B cUL, IC (Canada) CB (International safety) CE (Europe) - Class B |
| Weight & dimensions | |
| Width | 91 mm |
| Depth | 65 mm |
| Height | 114 mm |
| Weight | 365.72 g |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| LED indicators | Yes |
| Compatible products | Elo M51 Batteries |
| Number of batteries supported | 4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
4-Slot Battery Charger, 120W, incl.: power supply, power cord (NA, EU, UK), fits for: M51
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Handheld mobile computer battery |
| Compatible products | Elo M51 Batteries |
| Number of batteries supported | 4 |
| Brand compatibility | Elo Touch Solutions |
| Certification | UL, FCC (US) - Class B cUL, IC (Canada) CB (International safety) CE (Europe) - Class B |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Batteries included | No |
| Certificates | |
| Certification | UL, FCC (US) - Class B cUL, IC (Canada) CB (International safety) CE (Europe) - Class B |
| Weight & dimensions | |
| Width | 91 mm |
| Depth | 65 mm |
| Height | 114 mm |
| Weight | 365.72 g |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| LED indicators | Yes |
| Compatible products | Elo M51 Batteries |
| Number of batteries supported | 4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |